Abiks tellimisel

Kõige täpsema ja lõpliku hinnapakkumise ustele ja teistele toodetele saame teha, kui teil on olemas põhjalik uste spetsifikatsioon. Tihti puudub spetsifikatsioonist uste värvitoon RAL kataloogi alusel, mis võib aga värvitoonide viisi (punased, kollased) tähendada tootele oluliselt erinevat hinda.

Samuti ei ole tihti läbi mõeldud lukustust – kas on elektrilisi lukke ja muid tarvikuid, kus on vajalikud kaablite läbiviigud ja andurite avad. Igati mõistlik on lukustusel kasutada lukusüdamike sarjamist.

Samas tasuks arvestada, et tänapäevastel lukkudel on lukuraam ja lukusüdamik täiesti erinevad tooted, seega tasuks ukse tootjalt tellida uksed koos lukuraamide ja sulguritega, siis on tagatud lukuraami sobimine vastusega ning sulguri tõmbejõu vastavus ukselehe kaalule. Lukusüdamikud saab lisada hiljem kõigile erinevate tootjate ustele koos.

Ehitusobjektil paigaldatakse uksed viimistluseelses staadiumis, kui ustel ei ole paigaldamisel küljes lukuraami ja sulgurit, ei hoia neid miski suletuna ja uksed saavad tõsiselt vigastatud ehitusperioodi jooksul.