Terasprofiiluksed ja -aknad

Terasprofiiluksed on kasutusel vahe- või välisustena tootmishoonetes, büroodes, kortermajade peasissekäigu ustena jne. Terasprofiil toodete tootmisel kasutame Rootsi tootja Stålprofil AB ja Šveitsi tootja Forster Profilsysteme AG profiilisarju. Olenevalt tootest kasutame kas 50 mm terasprofiili või 65 mm vahekihiga terasprofiili. Tooted on viimistletud pulbervärviga, väli- või teistesse kõrge niiskuskoormusega tingimustesse paigaldatavatel ustel kasutatakse värvieelseks kruntimiseks tsinki sisaldavat pulbervärvi. Suuremat osa terasprofiilukse tüüpidest on võimalik valmistada ka happekindlast roostevabast terasest profiilist. Roostevaba terasprofiilist uste kasutus kohad on eelkõige väga raske koormustingimusega (niiskus, kemikaalid jne), kuid kasutatakse ka disaini elementidena ja välisustena. Roostevaba terase kasutamine välisukse puhul tagab ukse pikaealisuse.

Profiiluste puhul on võimalik vastavalt tellija kavandile paigutada vaheprofiile, sh. ka erineva nurga alla. Samuti on klaasi või metalltahvlite asemel võimalik kasutada erinevaid materjale, sh. naturaalne puit, roostevaba, messing jne.

Eraldi tootegrupi moodustavad külmatõkkega profiilist välisuksed, mille kasutamine on kindlasti vajalik, kui uks asub ilma tuulekojata otse hoone välispiirdes.

Külmakatkestuseta terasprofiiluks
Loe lisa!
Külmakatkestusega terasprofiiluks
Loe lisa!